Ład informatyczny
Nasz zespół skutecznie realizuje benchmarking kosztów usług IT, który pozwala naszym klientom podejmować rzetelne i oparte na faktach decyzje w zakresie działań optymalizacyjnych. Dzięki benchmarkom nasi klienci mogą porównywać usługi i procesy IT świadczone przy założonych warunkach SLA z uwzględnieniem określonych zasobów ludzkich uzyskując dokładne informacje jak koszty usług IT świadczonych w ramach organizacji mają się do analogicznych usług dostępnych na rynku. Stosowanie dobrych praktyk ładu korporacyjnego IT pozwala naszym klientom obniżać koszty IT, racjonalizować warunki SLA i optymalizować koszt dostawy usług.
Pamiętając, że spełnienie warunków SLA nie koniecznie oznacza zadowolenie klienta prowadzimy badania satysfakcji klientów w celu optymalizacji funkcji usług wsparcia i dostarczania usług.
Benchmarking pozwala na porównanie kosztów usług IT z kosztami analogicznych usług dostępnych na rynku celem zbadania konkurencyjności usług IT względem oferty rynkowej i wskazać obszary, w których w szczególności kontrola kosztów powinna dać największy efekt optymalizacyjny.
Jesteśmy w stanie dostarczyć rzetelne badanie benchmarkingowe w ciągu kilku tygodni od zlecenia z uwzględnieniem modelu odzwierciedlającego oczekiwane przez klienta warunki SLA i warunki kontraktowe.
Zapewniamy sprawdzoną metodę pomiaru satysfakcji klienta i zestaw działań mających na celu jej zwiększanie.
Zapewnienie operacyjnych usług IT dla wszystkich użytkowników wymaga szeregu umiejętności związanych z infrastrukturą IT i aplikacjami, dla których wymagane są osoby z odpowiednim zestawem kompetencji i zachowań.
Do oceny dojrzałości procesów IT używamy dobrych praktyk w obszarze ładu informatycznego zebranych w COBIT 5.
Architektura aplikacji jest to opis logicznego grupowania funkcji, które zarządzają obiektami niezbędnymi do przetwarzania informacji i wspierania celów przedsiębiorstwa.
Podczas gdy organizacje dla uzyskania przewagi konkurencyjnej budują złożone środowiska biznesowe i IT, dla zarządzania i kontroli architektury korporacyjnej o rosnącej kompleksowości niezbędne jest wykorzystanie dobrych praktyk w obszarze zarządzania ładem architektonicznym.